+389 70 338 118

Етно Ресторан Ранч

Уживајете во чист воздух, пријатен амбиент и вкусни специјалитети

Кои сме ние?

Сместени сме во срцето на природата во општина Ранковци оддалечени на 40 км од Куманово на патот што води кон Крива Паланка, а 70 км од Скопје. При влегување во општината Ранковце се свртува лево по патот за селото Герман, од тука ресторанот е оддалечен 4км.Се простираме на површина од 7 хектари - доволно простор за прошетка, рекреација и одмор. Освен ресторанот на оваа површина се простираат и соби за одмор, езеро, мини зоо и секако голем број стази за прошетка низ прекрасната недопрена природа.

За да вашиот престој во ресторанот биде попријатен за најмалите имаме подготвено посебно катче во кое може да се играат и уживаат дружејќи се заедно.
Ресторанот Ранч може да го задоволи вкусот на секој гост, почнувајќи од љубителите на специјалитети од месо до оние кои уживаат во свежо подготвената риба. Обединуваме традиција и модерен пристап кон готвењето, креирајќи уникатни и вкусни јадења.

Резервирајте

+ 389 70 338 118

Зошто да не изберете нас

01

Извонредност на вкусеви

Во нашиот ресторан, извонредноста на вкусевите не е само ветување, туку вистинска реалност. Секое јадење е пејзаж на вкусови, кој ги разгалува сетилата и овозможува уживање на гостите.

02

Пријатен амбиент

Со топла атмосфера и додадените детали во ентериерот, нашиот ресторан нуди пријатен амбиент што стимулира уживање во храната и дружењето, правејќи го секој момент спомен.

03

Организација на настани

Од корпоративни собири до свадби и јубилеи, овозможуваме одлични услови за перфектно организирани настани, со внимание кон детали и стил, и одлична храна.

ВО НАШЕТО МЕНИ

ХРАНА

Ги готвиме најдобрите јадења од традиционалната македонска кујна - неповторливи вкусови од домашни рецепти.

ВИНА

Македонија е дом на виногради со долга традиција. Уживајте во извонредните вкусеви. Секое вино раскажува своја приказна за вековната традиција.

ПРИРОДА

Во нашиот ресторан уживате во удобен амбиент и традиција. Со рустични елементи и топла атмосфера, нашиот етно амбиент ве поканува да се опуштите и уживате во автентично искуство на Македонија.

Направете резервација

Обединуваме традиција и модерен пристап кон готвењето, за уникатни и вкусни јадења. Резервирајте свое место за уживање во вкусот на традицијата.

Промоција

Дочек на Стара Нова година / 2023 година

1250 ден
Придружете ни се во највозбудливиот Дочек на стара нова година во Ресторан Ранч! Нека вашата ноќ започне со вкусот на изобилство, со нашиот избор од македонски специјалитети и елегантни вина.Со жива музика и веселба, во атмосфера полна со радоста и позитивна енергија, ќе ја дочекаме заедно Стара Нова година.Резервирајте ваши места и создајте спомени кои ќе ги паметите долго.
Резервирајте

+ 389 70 338 118

Резервирајте го вашето место

Локација:

Ранковце б.б, Крива Паланка
Северна Македонија

Телефон:

+389 70 338 118

Работно време:

Понеделнк - Четврток: 12:00 - 24:00
Петок - Сабота: 12:00 - 01:00
Недела: 12:00 - 24:00

Loading
Your message has been sent. Thank you!